173443_IMG_3480_E

Óriási eredmény:1987 után ismét az Eb-n a női válogatott – képes beszámoló

Vasárnap a fiatal svéd csapat volt a magyar válogatott ellenfele az Izraelben zajló EB kvalifikáció második körében. A Svéd csapat eddig nyeretlenül állt a csoportban és ez a mieink elleni meccsen sem változott, ugyanis  a magyar csapat magabiztosan 3:0 arányban verte ellenfelét. Ezzel bebiztosítva legalább a 2. helyet.

A Francia-Izrael mérkőzés kimenetelétől függött a csapatunk egyenes továbbjutása és amennyiben 3:0-ra vagy 3:1-re nyernek a franciák a magyar csapat első helyen jut tovább az EB-re. A franciák végül sima meccsen 3:0 arányban verték az izraelieket. Ezzel eldőlt, hogy a magyar csapat csoport elsőként kijut a 2015-ös Európa Bajnokságra.

Az EB selejtező első fordulójában Franciaországban a magyar lányok minden ellenfelüket megverték, ezzel fél lábbal már bent tudhatták magukat a kontinens viadalon, azonban a második fordulóban Izraelben vereséget szenvedtek előbb a franciáktól majd a házigazdáktól is, míg végül a svéd csapat ellen 3:0-ra nyert a magyar csapat. Így összesítésben csoportelsőként sikerült kijutni a 2015-ben megrendezendő kontinens viadalra amire már 1987-óta nem volt példa. Az eredmény hatalmas siker a magyar röplabda számára és remélhetőleg újabb lökést adhat a hazai női röplabdának is.

női eb

A csoport végeredménye végül nagyon szorosan alakult Magyarország és Izrael is 12 ponttal zárta a csoport köröket azonban a mieink jobb szettarányuknak köszönhetően első helyen végeztek. A harmadik helyet végül Franciaország szerezte meg, míg a Svédek nyert mérkőzés nélkül negyedik helyen zárták a viadalt.

képek:cev.lu

Magyarország–Svédország 3:0 (15, 18, 20)

Magyarország: Tálas 2, Vacsi 9, Dobi 8, Liliom 5, Sándor 17, Pallag 10. Cs: Lévai (liberó), Szombathelyi. Szövetségi kapitány: Jan de Brandt.

Svédország: Harlin 2, Rejzovic 3, Wasserfaller, Jacobsson 9, I. Haak 9, A. Lazic 3. Cs: Edberg Vieira (liberó), R. Lazic 1, Sjöberg 1, Rix, Lundvall. Szövetségi kapitány: Tina Celinder-Nygren.

Jan de Brandt: Nagyon nagy szükségünk volt a győzelemre, meg kellett nyernünk ezt a meccset 3:0-ra. De a szükség és az akarás között óriási nagy a különbség. Az első két játszmában domináltunk a meccsen, s vezettünk a harmadikban is, de ekkor nagyon sokat hibáztunk is. Szerencsére az ellenfél is megtette ugyanezt, így végül sikerült kiharcolnunk a győzelmet.

Tina Celinder-Nygren: Gratulálok a magyar csapatnak, de a sajátomnak is. Fiatal csapatom jelenleg ennyire képes, de leszünk mi ennél sokkal jobbak is.