174824_greece-hungary_poprad-0884

Férfi válogatottunk újabb vereséget szenvedett, ezúttal Görögországtól.

A tegnapi szlovák vereség után a mai napon sem sikerült felülkerekedni a Görög csapaton.  A görög csapat végig esélyeshez méltóan játszott, egyedül a 3. szettben engedte ki  a kezéből a győzelmet.  Hazánk fiai  a mérkőzés nagy részében csak szaladtak az eredmény után, sokszor sajnos kapkodva játszva. A görög csapat a 4. szettben 6 ponttal is vezetett köszönhetően a sok rontott magyar nyitásnak és a pontatlan játéknak, végül 25:20 arányban nyerték az utolsó szettet.  A vereségben nagy szerepe volt annak is, hogy sérülése miatt Veres Péter a mai napon sem tudott pályára lépni.

A teljes mérkőzés és az arról készült rövid videó összefoglaló megtekinthető az alábbi helyen:

Magyarország – Görögország 1:3 (-22, -17, 22, -20)

Játékvezetők: GALL Jakub (cseh), BRANDSTÄTTER Alexander (osztrák)

Görögország: Kokkinakis 9, Protopsaltis 15, Petreas 11, Tzourits 17, Filippov 3, Takouridis 8, Csere: Stefanou (liberó), Kournetas, Kokkinakis 9, Tzioumakas 4. Szövetségi kapitány: Drikos Sotirios

Magyarország: Nagy J. 8, Gergye 12, Tóth Gábor, Németh Sz. 7, Pádár 18, Molnár D. (liberó) Csere: Juhász 3, Magyar 3, Dávid Cs., Bagics B 5. Szövetségi kapitány: Demeter György.

A mérkőzés alakulása: I. játszma: 8:7, 16:13, 20:21. II. játszma: 4:8, 10:6, 14:21. III. játszma: 8:7, 16:13, 21:18. IV. játszma: 7:8, 10:16, 15:21.