magyar női savaria

Hozta első mérkőzését a női válogatott a Savaria Kupán

A Savaria Kupa a Románia-Finnország találkozóval indult ahol a Román csapat magabiztosan hozta a mérkőzést 3:0 arányban.

A második mérkőzésen Magyarország ellenfele a nem túl magas szerkezetű Dán csapat volt akik ellen kicsit görcsösen kezdtek a mieink. A második technikai időnél még 5 pont volt a Dán csapat előnye(11-16) azonban Szombathelyi Szandra nyitásaival kezdetét vette a felzárkózás, és 17-17-es állásnál egyenlítettünk. Innen magabiztos menetelés vette kezdetét aminek köszönhetően 25:18 arányban hozta az első szettet a magyar csapat.

Az első szetthez hasonlóan a másodikban is nagy előnyt tákolt össze magának a Dán csapat a szett derekára és 18:11 arányban is vezetett, azonban még ez az előny sem volt elég arra hogy megakadályozzák az újabb magyar szettgyőzelmet. Először 24:19-nél volt szettlabdánk azonban a szettet végül csak 26:24-re sikerült megnyerni.

A harmadik szettben már összeszedettebben kezdett a magyar csapat és nem engedte el ellenfelét. Így magabiztosan hozta a 3. játszmát 25:13 arányban.

Jan De Brandt: Még nem minden játékosnak volt ideje összeszokni. Idegesen kezdtünk nyitásfogadásban és támadásban is van még javítanivaló, de összességében elégedett vagyok a 3:0-s győzelemmel.

A torna következő összecsapásait Bükön rendezik ahol a Magyar csapat ellenfele Finnország lesz.

Magyarország–Dánia 3:0 (19, 24, 13)
Szombathely, 400 néző. Vezette: Bátkai-Katona, Adler (magyarok).
Magyarország: Sándor 10, Kötél Zs. 1, Széles 4, Dobi 8, Horváth D. 9, Liliom 6. Cs: Lévai (liberó), Szombathelyi 2, Pallag 9, Molnár H., Kovács T. 1, Csengeri 2. Szövetségi kapitány: Jan de Brandt.
Dánia: Kjeldsen 3, De Blanck 2, Hougaard-Jensen 6, Kjelstrup 7, Mogensen 4, Salispahic 2. Cs: Eshel (liberó), Mölgard, Sode, Rye Huss, Ravn. Szövetségi kapitány: Sven-Erik Lauridsen.
A mérkőzés alakulása: I. játszma: 0:4, 5:5, 11:17, 21:17. II. játszma: 4:11, 9:14, 24:19. III. játszma: 8:6, 14:8, 18:10, 23:12.

fotó: Unger Tamás