Kecskeméti győzelem a döntő első mérkőzésén

Izgalmas mérkőzésre lehetett számítani Kaposváron a férfi bajnoki döntő első  fordulójában. A magyar kupa vereség után ezúttal sem tudtak visszavágni a somogyiak a Kecskemét csapatának.  A vereségben minden bizonnyal szerepet játszott az is, hogy a Kaposvár a legtapasztaltabb játékosuk-Geiger András- nélkül vágott neki a találkozónak.

Az első szettben a Kecskemét csapata volt, hogy 6 ponttal is vezetett azonban a végén felzárkózott a Kaposvár így 21:25 lett az első szett végeredménye a Kecskemét javára. (0-1)

A hazai csapat érezte a nyomást, így a második szett már kiegyensúlyozottabb játékot hozott. Annak ellenére, hogy a vendég csapat többször sárga lapot kapott fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban a játszma végén ezúttal is a Kecskemét bizonyult jobbnak. 23:25 (0-2)

A harmadik szettben már nem tudott újítani a Kaposvár csapata így 21:25-re elvesztette azt és ezzel a mérkőzést is. (0-3)

Hosszú évek óta idén kezd  először akadozni a Kaposvári röplabda gépezet. Az idei évad során már voltak intő jelek mint a Dágon elszenvedett Magyar Kupa vereség a selejtezőben, de a MAFC csapata ellen is nehezen vette az akadályt  a Kaposvár csapata. Minden esetre még  bőven van esélyük a javításra a 3 győzelemig tartó párharcban.

A következő mérkőzés szerdán kerül megrendezésre Kecskeméten 18 órai kezdettel.

Fino: Magyar B. 2, Bozóki 12, Juhász P. 4, Németh F. 10, Dávid Cs. 5, Bokor G. 8. Csere: Dömötör és Deák (liberok), Csányi 1.

Vezetőedző: Demeter György.

Kecskemét: Farkas P. 4, Csoma 11, Pádár 18, Nacsa 10, Szabó A. 6, Török R. 2. Csere: Fazekas (libero), Dorcsák.

Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.