mvsc-palota-ropimeccs02-st-600x400

Miskolci győzelem Budapesten

A 9-12. helyért zajló rájátszás 5. fordulójában a fővárosban szerették volna gyarapítani pontjaik számát a zöld-fehérek. Az első szettben 2-2 után kezdett ellépni azMVSC a házigazdától (3-7, 5-12), a nyitások jó százalékban ültek, míg centerben és a széleken hatásosan támadtak a borsodiak. Mindkét oldal mutatott be tetszetős dolgokat, de a Palota ezekkel is csupán loholni tudott az Albrecht mögött (17-22), beérni nem volt képes a taktikus röplabdát nyújtó vendégeket.

A második játszma 1-7-tel, 6-11-gyel indult, a PRSCzárkózgatott, kissé könnyelművé váltak a látogatók.Nyuka és Petrás a hátára vette a hazai gárdát, Toma Sándor cserékkel igyekezett felrázni együttesét: 10-12-nél Kocsis érkezett a pályára Csarkó helyett, aztánBertók váltotta Kiss E-t, 17-17-nél pedig Szilvási Sitkeyt. Vagyis szinte a „semmiről” vetélkedtek neki a hajrának a csapatok, hamarabb az MVSC talált magára, amihez kellett Szajkó blokk és Kovács Edinamegmozdulás is.

A harmadik menetet a Palota nyitotta jobban (3-2), és az első technikai időnél is vezettek (8-6). A nyitásfogadások és a jobb akciók felhozták azAlbrechtet, ám egy-két rontást követően maradt a meccsben (és a szettben) az ellenfél. NyukaPetrás ésJuhász ismét jó periódust fogott ki, leginkább ők nehezítették az MVSC dolgát (18-17). A látogatók azonban nagyon akartak, nem szerettek volna újabb felvonást és Szabó B. sánca (összesen hatot írtak be a neve mellé a mérkőzésen), Sitkey pontos megmozdulása és a végén Kovács Edina ütése egyaránt szükséges volt ahhoz, hogy befejeződjön a csata.

A miskolciak a 9. helyen zárták a bajnokságot, viszont egy találkozójuk még hátra van: szombaton, hazai környezetben a veszprémieket fogadják az alsóház utolsó fordulójában.

Fodorné Kastner Veronika: – Azt gondoltuk, hogy hozni tudjuk ezt a mérkőzést, úgy, mint az év elején, ez azonban, sajnos, nem sikerült. A lányok lelkesedtek, de ma a Miskolc jobbnak bizonyult nálunk.

Toma Sándor: – Gratulálok a csapatnak. Felszabadultan játszottunk, igaz, a vége egy kicsit izgalmasra sikerült. A lányok – és ennek örülök – nem engedték meg még a szettnyerést sem az ellenfélnek.

forrás: boon.hu