GetImage (5)

Strandröplabda világbajnoki döntő 2015: ettől a meccstől garantáltan kiráz a hideg

The Hague, Hollandia 2015 July 5. Vasárnap este, 9 órai kezdettel rendezték meg a hollandiai strandröplabda világbajnokság döntőjét ahol a  szurkolók narancssárgává változtatták a lelátót a holland Reinder Nummerdor és Christian Varenhorst tiszteletére. Ellenfelük a brazil Alison Cerutti és Bruno Oscar Schmidt volt.

Az előzetes várakozások alapján egy szoros döntőre volt kilátás, azonban az első szettben a 212 cm magas holland óriás Varenhorst  valóságos blokk oktatást tartott a brazil csapat ellen  amire nem találták az ellenszert Alisonék. Az első szettben így mindössze 12 pontig jutott a dél-amerikai csapat.

Bruno és Alison  akaraterejét dicséri ,hogy az eksztázisban játszó  és a hazai közönséget  maga mögött tudó holland csapatot sikerült megállítaniuk és megnyerni a második szettet, ezzel fenntartva az esélyt a győzelemre.

A harmadik, mindent eldöntő szettben a hazai csapatnak sikerült ellépni 6:3 arányban az előnyük azonban 11:10-nél elfogyott. Innentől kezdve megkezdődött a strandröplabda thriller, felváltva estek a pontok és mindkét csapatnak több mérkőzéslabdája is volt.  Alison és Bruno egészen elképesztő módon 6 mérkőzéslabdát is hárított majd átvette a vezetést és 22:20 arányban megnyerte a világbajnokságot.

A harmadik helyen a szintén brazil Pedro Solberg/Evandro páros végzett 2:0 arányban simán legyőzve az amerikai Lucena/Brunner párost

A torna érdekessége és egyben a strandröplabda átalakulásának a jele, hogy a második és harmadik helyen is olyan csapat végzett amelyiknek egyik tagja legalább 210 cm.  A jelek szerint tovább fejlődik a sportág abba az irányba ahol a magas játékosok egyre dominánsabb szerepet kapnak. Erre egy jó példa a 212 cm magas holland Varenhorst aki úgy blokkolta a 2 méter magas világklasszis Alisont a döntőben mintha csak egy laza délutáni edzésen lenne a tenger parton. Azonban bizakodásra ad okot, hogy a mindössze 185 cm magas Bruno ellen nem találták az ellenszert a hollandok az óriási blokkjuk elenére sem, ugyanis hihetetlen technikai képzettségével mindig megtalálta a rést az ellenfél védekezésében.