kecso3

Újabb csatát nyert a Kecskemét a bajnoki döntőben

A szombaton, idegenben megnyert mérkőzésnek az adott értelmet, ha a hazai mérkőzést is megnyeri a kecskeméti csapat. Az újabb győzelemhez ezúttal öt szettre volt szükség, a lényeg azonban az, hogy a GORTER KRC 2:0-s előnnyel utazhat vasárnap Kaposvárra, a döntő harmadik mérkőzésére.

Küzdelmesen indult a mérkőzés, a FINO feledtetni szerette volna a hazai pályán elszenvedett vereséget, hatalmas elánnal vetették magukat a küzdelembe. A kaposvári csapat keretében szerepelt a rutinos, sok nagy csatát megélt Geiger András is, aki sérülés miatt kihagyta az első, kaposvári összecsapást. Az első szettben szinte végig a kecskeméti csapatnál volt az előny, azonban igazából csak a szett végére nőtt megnyugtatóra a különbség, ez azonban már a játszma megnyerését jelentette a hazaiak számára. (25:22)

A második szett elején több látványos labdamenettel a Hírös városiak kerültek előnybe, azonban a Kaposvár egy gyors rohammal, 5 ponttal meglépett a trónkövetelő, kecskeméti csapattól. A hazaiak szíve azonban a helyén volt és előbb egyenlítettek, majd folyamatosan növelték előnyüket – az ötpontos hátrányból, négypontos előnyt kovácsoltak. Innen még felzárkózott ugyan a FINO, azonban a hazai csapat kihasználva a lélektani előnyt, „behúzta” a második játszmát is. (25:23

Vannak, akik törvényszerűséget látnak abban, hogy az a csapat, amelyik az első két szettet megnyeri, a harmadikat a nagyszámok törvénye alapján elveszíti. Így történt ez a kecskeméti fiúkkal is, akik ugyan mindent megtettek a játszmagyőzelemért, azonban a Kaposvár tudott szépíteni. (22:25)

A Kaposvár az játékban maradásért, a Kecskemét a győzelem megszerzéséért küzdött a folytatásban. Ennek megfelelően hol egyik, hol másik csapat vezetett, némi kaposvári fölényt láthatott a szépszámú nézősereg. A játszma során két alkalommal is villant a játékvezető kezében a piros lap; mindkét esetben kecskeméti játékost „büntetett” a bíró. Előbb Szabó Alpár kapott piros lapot reklamálásért, majd Csoma Krisztián túlzott örömét „jutalmazta” ugyanezzel a kártyával a játékvezető. A Kaposvár élt a felkínált lehetőséggel és kiegyenlített a játszmaállást. (22:25)

A mindent eldöntő, ötödik szettben a közönség együtt élt – ha kellett „együtt ütött vagy sáncolt a játékosokkal” – űzte, hajtotta a kecskeméti csapatot. A szett felét jelző technikai szünetben két pont volt a GORTER KRC előnye, ami a szett végére tovább nőt. A győzelmet, a sikert nagyon akaró Hírös városi együttes, a közönség támogatását élvezve megnyerte a döntő szettet (15:12) és ezzel az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban immár 2:0 arányban vezet!

Folytatás vasárnap 17:00 órától Kaposváron.

GORTER KRC – FINO Kaposvár 3:2 (22, 23, -23, -22, 12)