GetImage

Wlazlyék 3 mérkőzés után is hibátlanok, vb hírek +videó

A  házigazda lengyel csapat továbbra is vezeti az A csoportot miután 3:0 (20,13,14) arányban simán  legyőzték Venezuela csapatát. Ezzel az eddigi 3 mérkőzésükből mindhármat szettveszteségül nélkül hozták. A címben szereplő Marius Wlazly egyébként a lengyel csapat egyik legjobbja. Valahogy így játszik:

Szerbia aki kikapott a nyitó mérkőzésen a házigazda csapattól időközben begyűjtött 2 nyert mérkőzést Argentína és Ausztrália ellen.

Az eddig kiválóan szereplő,  2 meccset megnyerő Irán a harmadik mérkőzésén már elbukott a francia csapat ellen ezzel nagyon izgalmassá téve a csoport állását. A jelenlegi állás szerint Franciaország vezet, őt pedig az USA csapata követi. Az éllovas franciák és az ötödik belga csapat között azonban csak 3 pont a különbség így nagyon nagy csatákat várhatunk a hátralévő két fordulóban a továbbjutó helyekért.

ütés sor védett banner árral

Az előző nap nagy meglepetése volt hogy Irán megverte a világliga győztes USA csapatát 3:2 arányban.

Németország 3: 0 arányban győzte le Kuba csapatát ahol Grózer György 19 pontot ért el és tette mindezt elképesztő 68%-os hatákonysággal.  Az igazsághoz az is hozzátartozik hogy a kubai csapatban a legnagyobb sztárok politikai okok miatt nem játszhatnak. Itt olyan játékosokra kell gondolni mint Robertlandy Simon (aki 390cm magasan érint), Juantorena vagy Leonel Marshall.